PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567}
6,1 31 471
ocen
6,1 10 1 31471
5,9 10
ocen krytyków
Ajlawju
powrót do forum filmu Ajlawju

Samotność kobiety w jej najlepszym okresie życia, gdy całkowicie pozbawiona nadziei na szczęście i spełnianie marzeń skonfrontowana z chorym psychicznie ale bardzo dobrym kochankiem.
Jej alkoholizm i rzeczowe odpowiedzi na każdą jego nienormalną reakcję dowodzą że kobiety mogą bardzo dużo znieść w zamian za poczwórny orgazm.
Damski bokser z nerwica natręctw i paranoją odnajduje swoją muzę i nienawidzi jej za to że się urodziła i została mu podana na tacy....

ocenił(a) film na 6
Brumhilda

Można wiele się doszukiwać oglądając ten film, ale wg mnie najważniejszym tematem jest jak ludzie próbują być ze sobą.
Jak to ktos w innym poście napisał "nawiązać związek" :)
Oczywiście w tym związku jest podane wszystko m.in. bicie kobiety. Które nie jest w każdym związku, a wydawało mi się, że ma być to przykład związku.
Takimi przykładami są: zazdrość (tutaj bardzo młodzieńcza, tworząca się pod byle pretekstem), pożycie seksualne, to co można zrobić dla tej drugiej osoby (ciągłe wyjazdy i przyjazdy), rozłąka itp.
Wiadomo, że jest to Koterskiego film i jest to w rzeczywistości bardziej dramat niż komedia.
Ale zgadam się z Tobą. Jeśli patrzymy na to z punktu bohaterki to twoje argumenty są jasne i klarowne.

ocenił(a) film na 7
Brumhilda

Samotność mężczyzny w jego najgorszym okresie życia, gdy całkowicie pozbawiony nadziei na szczęście i spełnianie marzeń skonfrontowany jest z neurotyczną, egoistyczną kobietą.
Jego przyloty i odloty w odpowiedzi na każdy telefon dowodzą że mężczyźni mogą bardzo dużo znieść w zamian za dobry seks i trochę czułości.
Kobieta wciąż szukająca siebie, niedojrzała emocjonalnie odnajduje swojego "profesorka" i wykorzystuje go dogłębnie, pozostawiając go wahadłowo z uczuciem nienawiści i miłości jednocześnie

krutkiew

Jesteś moim bohaterem chłopie:)
Oczywiście typowa kobieta postrzega film w typowy sposób - skupiając się na kobiecej bohaterce, na cierpienia faceta w związku spuszczając zasłonę milczenia.

ocenił(a) film na 10
Brumhilda

jakie to jest niezwykle trafne i zarazem różne od tego, co ja (również niezwykle trafnie) o tym filmie myślałem i mówiłem dotychczas... to pięknie pokazuje, jak bardzo kobiety i mężczyźni - z osobna - mogą znaleźć w tym opus coś dla siebie, o sobie :)

Brumhilda

"Jej alkoholizm i rzeczowe odpowiedzi na każdą jego nienormalną reakcję dowodzą że kobiety mogą bardzo dużo znieść w zamian za poczwórny orgazm."

Dawno nie przeczytałem głupszego zdania.

ocenił(a) film na 6
BartasBartas

Być może była w początkowej fazie alkoholizmu :)

Brumhilda

W jakim wieku jest (mniej więcej) bohaterka Katarzyny Figury ?

ocenił(a) film na 6
SzymonS1

Nie jest powiedziane. Ma ponad 30 lat. Figura miała 36 lat gdy robiono zdjęcia.

ocenił(a) film na 10
Brumhilda

Bardzo trafny opis. Rownież tez poniżej z perspektywy faceta...Film ogladałam dzisiaj, zaczał się o 00:20. Katarzyna przyciagla i ta surowość obrazu. Cudny film.

ocenił(a) film na 6
mskabe

Dziękuję, poczułam ten film dość mocno, jest siermiężny ale bardzo prawdziwy.

ocenił(a) film na 7
Brumhilda

Nie, to jest film o kobiecie, które chce się zabawić, bo wie, że jej czas mija, dlatego daje d... na lewo i prawo, mając gdzieś ideały wielkiej miłości. Po drugiej stronie jest przewrażliwiony facet, idealizujący swoją partnerkę, bo za wszelką cenę chce stworzyć związek z osobą, która się do tego nie nadaje.

ocenił(a) film na 6
Krisso_Krisso

Dobrze że ten świr nie chce się zabawić tylko jest dojrzały, hahaha. Chyba inny film widzieliśmy. Główny bohater to kalka wszystkich fatalnych bohaterów z filmów Koterskiego - Adaś Miauczyński wariat wychowany przez nadopiekuńczą mamę która w dzieciństwie ubierała go w sukienki, gadający sam do siebie, neurotyk który szuka miłości zamiast pierwsze odbyć roczna wizytę na oddziale w psychiatryku.

Brumhilda

Wydaje się, że Pani Brumhilda utożsamia się z bohaterką, być może i nosi podobne cechy charakteru. Przykre w życiu bywają skrzywdzenia, jednak warto nie tracić obiektywnego spojrzenia na przyszłość ;) W filmie, faktycznie, Adaś był bardziej skłonny do empatii niżeli Gosia. Istota, kto kogo krzywdzi i kogo ile to kosztuje i czy jesteśmy tego świadomi. A podobno krzywdzili się oboje ;)

Brumhilda

Czekaj, chcesz powiedzieć że za zachowanie i charakter Adama odpowiada jego matka?Matka, czyli kobieta? Nie incel, nie przegryw, nie mizogin tylko kobieca kobieta?
I nie maczało w tym palców żadne TOXIC MASKULINITY, WHITE SUPREMACY?
Incredible.

ocenił(a) film na 6
Gats_2

Ojciec może też ale o nim nic nie wiemy, możemy się domyślać że był nieobecny. To też jakaś informacja. Jedynym rozwiązaniem dla przerwania tego kręgu jest brak dzieci lub terapia. Niestety, bohater nie skorzystał z żadnego.  Dlatego zwariował.

Krisso_Krisso

"daje d... na lewo i prawo" - przecież to się dzieje w głowie Adasia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones