PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876037}
4,9 14 898
ocen
4,9 10 1 14898
4,5 26
ocen krytyków
Kryptonim Polska
powrót do forum filmu Kryptonim Polska

Nic dobrego z tego nie wyjdzie. Polskie piekiełko odc. 1939.

kaiser_wilhelm

ale to się zdarza. sam jestem gejem o raczej lewicowych poglądach czyli tzw 'lewakiem', a mój partner to taki trochę prawak/konserwatysta. trochę się kłócimy o polityczkę, ale zauważaliśmy że głównie kłócimy się tylko na ten temat i ograniczyliśmy media polityczne i skupiliśmy się na życiu realnym. polecam ten styl życia. dodam że nie jesteśmy ze sobą 3 miesiące tylko 5 lat, a to prawie tyle ile trwa przeciętne malżeństwo hetero

Ush

Poglądy tak naprwdę nie dzielą ludzi aż tak bardzo prywatnie, poglądy dopiero zaczynają dzielić gdy do akcji wchodzi salon i duże pieniądze. To już trzeci film w którym widzę mędzenie tematu Wafel SS i wmawianie ludziom że każdy polak to nazista. Kiedy ostatnio widziałeś film który wyśmiewałby lewicę lub ukazywał ją w krzywym zwierciadle?

Naturalne jest że ludzie są wqqurwieni. Lewica się fanatyzuje myśląc że film ukazuje prawdę objawioną a prawaki dostają syndromu oblężonej wieży. Efekt końcowy jest taki że to wlaśnie takie filmy najbardzie dzielą polaków.

EMERSION

może dlatego jest mało beki z lewicy w kulturze, bo jedyna lewicowa partia w Polsce ma poparcie na poziomie 7%? co oznacza, że około 93% Polaków leży jakimś spektrum prawicowości: od nowocześnie konserwatywnych libków, po skrajnie katolickich dewotów. po prostu wyśmiewanie w tej chwili lewicy nie byłoby karykaturą polskości, z której można się pośmiać z dystansem do siebie, tylko kopanie leżącego, pogrążanie mniejszości, które i tak są na co dzień wyśmiewane i nienawidzone jak feministki, osoby lgbt, aktywiści ekologiczni, weganie itd

ocenił(a) film na 1
Ush

Prawica 6 %,
PiS 35 % Etatyści - Socjaliści
Po 25 % Socjal Demokraci
PSL - Hołownia Centrum z gospodarką też pod Socjal 15 %
Lewica 9 %
Jakoś nie widzę tu Prawicy-Liberałów

MegaMaro

Czyli Konfa to jedyna prawdziwa prawica, reszta to levactvo, socjalizm a wręcz komunizm, tak?

ocenił(a) film na 1
Badrek

Jeszcze Żółtek (Kongres nowej prawicy) Co do samej Konfy to Narodowcy tak nie do końca (etatystyczni/konserwatyści) Chodź ost głosowanie w sprawy ekonomicznych wskazuje drogę typowo prawicową, jednak już widzę że płaczesz i nie masz pojęcia o czym piszesz. Wyraźnie masz napisane co partie reprezentują, wątpię że znasz te określenia, bo zadajesz pytanie z dupy, podać chusteczkę ?

MegaMaro

Z PiSem i etatyzmem jeszcze się zgodzę, ale reszta? PO, PSL? Nawet razem/lewica są centrolewem/socjaldem/socjalliberałami. Nie masz pojęcia o czym mówisz, jeśli uważasz, że typowo lib-centroprawicowe konserwatywne partie jak PO/PSL to ci źli socjaliści. No ale Polacy i tak nie wiedzą na kogo i przeciw komu głosują.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

To zobacz ich ostatnie poczynania i to co obiecują weź ty zejdź na ziemie i przestań pier..farmazony z Wikipedie. No to jedziemy: 4 dni pracy, utrzymanie większości socjalnego gów.. Pisu, zjechanie Tomasza Lenzy za krytykę 14 - wyrzucenie go z listy w następnych wyborach, głosowanie z Pisdamy za większością socjalów, podwyżki o 20 % pensji w budżetówce. Wspieranie LGBT zwłaszcza przez Trzaskowskiego, legalizacja aborcji od 12 tyg. wymieniać dalej czy jeszcze masz coś ciekawego do powiedzenia ? Ty myślisz że z jakimś laikiem politycznym masz do czynienia, znałem lepiej środowisko PO (Jeszcze 10 lat temu byłem w tej partie) niż 99.9 tu wypisujący swoje wysrywy - jak ty, w tym kilku polityków z pierwszych stron gazet.

MegaMaro

Zgadza się, rozmawiam z kompletnym laikiem politycznym, który nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie androny sadzi. Aborcja, prawa LGBT czy zapomogi socjalne to NIE jest socjalizm, a tym bardziej komunizm XDD ty prawdziwej partii socjalistycznej nie widziałeś nawet w snach, jeżeli przerażają cię centroprawicowe liberalne skrzydła polskiej polityki. Na dzisiejsze czasy to są minimalne standardy polityki liberalnej gospodarczo. To nie lewactwo spiskuje, to ty masz problemy z rozumieniem rzeczywistości.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

Zajebiście że odniosłeś się do liberalnego podejścia jeśli chodzi o światopoglądowe, ale dalej nie potrafisz nic powiedzieć o tym jak PO skręciło socjal (wymieniłem wszystkie ich ost. poczynienia w tym zakresie). Oczywiście dużo komentatorów, politycznych ma identyczne zdanie, ale twoja racja jest „najmojsza”. Republikanie chyba największa Prawicowo - liberalna partia na świecie niby wspiera aborcje ? Czy ost. poczynienia w sprawie LGBT na Florydzie ;->. PO nazwałem socjal-demokratami lub inaczej socjal-liberłowie. Weź już przestań, pier.. zejdź na ziemię i nie wciskaj mi słów których nawet nie mówiłem o komunizmie i socjalizmie. Pewnie kolejny wyborca PO który głosuje i myśli Teraz oni na pewno obniżą podatki + z dupy nas wyprowadzą inflacyjnej ;-D

MegaMaro

Nie interesuje mnie zdanie stronniczych komentatorów. Wrzuciłeś do worka pod tytułem "lewactwo" 94% polskiej sceny politycznej, chociaż są wśród nich w większości typowe liberałki, które wcale nie walczą o typowe dla ugrupowań lewicowych prawa pracownicze czy polepszenie warunków bytowych klasy pracującej - to tylko podkreśla, jak bardzo kulawe masz rozeznanie, podparte teoriami spiskowymi skrajnie konserwatywnych ugrupowań, które wyrosły na szybko w Polsce po 89 roku.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

Jakie teorie, jakie spiski lewackie gdzie ja o tym pisze, ty jesteś naćpany ? Jeszcze smoków brakuje, w tej historie ? Od Wyborczej, po Newsweek, oko.press, już nie wspomnę o prawicowych gazetach nczasz, dorzeczy czy nawet SE - to pierwsze z brzegu (Lewicowe, Liberalne, Prawicowe gazety)Piszą nagłówki od Liberała do Socjalisty czy PO idzie w Lewo ? Wymieniają postulaty i przypominają różne głosowania. Jednak no name z internetu, nie podających żadnych argumentów pie… dalej że Po, jest centro prawicą z liberalną gospodarką (bo pewnie na nich głosuje), jak trzeba być zadufany w sobie lub wyjeb.. w kosmos hipokrytą, dodatkowo wymyślając bajki o teoria spiskowych gdzie w pierwszym poście napisałem że Po jest Socjal-demokratami (centrum skręcają w lewo). Kiedyś była centro Prawicową, tzn mieli takie założenie ale to stare dzieje. Jednak jak widać niektórzy żyją przeszłością. Dobrze mi jeden znany Polityk kiedyś powiedział, my pod ludzi jesteśmy tworzeni i jesteśmy odzwierciedleniem narodu. Pss. Tak mi zarzucasz, że nie znam się na polityce, pewnie masz min. mgr. z Politologii (U mnie to jest tylko Geopolityka i Bezpieczeństwo narodowe) byłeś z pewnościà w jakieś partie plus 20 lat się zajmujesz polityką i masz jakieś prace napisane w tym zakresie ?

MegaMaro

Nie przyznawaj się, że masz jakiekolwiek wykształcenie w tym kierunku, bo brzmisz tylko jeszcze śmieszniej. Tak, PO jest partią centroprawicową, to, że chcą sobie kupić w przyszłych wyborach elektorat lewicowy nic tu nie zmienia. Tak samo PSL. Tak dzisiaj wygląda profil gospodarczy partii liberalnych i nie zmienisz już tego. Jedyne większe partie które zahaczają trochę bardziej o lewicujący profil gospodarki to cały nurt Lewicy i trochę PiS. Opowiadasz bajki i tyle. Masz zerowe rozeznanie w tym, co te wszystkie partie proponują obecnie. Możesz dalej zaklinać rzeczywistość, że Konfiarze to jedyna polska prawica, ale te podziały są o wiele bardziej skomplikowane, w dodatku okno Overtona w polskiej polityce jest zwrócone bardzo mocno w kierunku prawicowo-konserwatywnym, i wariaci pieprzą, że 90% polskiej klasy politycznej to klasyczna lewica. No nie. Tak dobrze nawet za PZPR nie było.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

Pier…, pierd…zero argumentów i zero retoryki tylko dalej powtarzasz swoje kocopoły. Nawet żadnego programu nie zaprezentowałeś, postulatów, czy faktów że to jest centro prawica - tylko ciągle jak zepsuta płyta powtarza bo tak jest i to jest skomplikowane, teorie spiskowe itp. Szczerze takiego farmazoniarza , dawno tu nie spotkałem zamkniętego w swojej bańce - gdzie media w PL. Od prawa do lewego, wypisują (Po idzie w stronę Lewą), ale ty dalej swoje (To oczywiste że chce młody lektorat zabrać dla Lewicy) . SLD z lat 90 miało więcej wspólnego z gospodarką liberalną, niż, nowy program gospodarczy PO. Zakończmy już tą żałosną konwersacje, bez argumentów z twoje strony. Zobaczymy po wyborach, kto miał racje jak PO wygra i jak wprowadzi swoją „Liberalną gospodarkę” żeby wyprowadzić nas z kryzysu.

MegaMaro

A jakieś argumenty z twojej strony? "Dużo komentatorów politycznych", "LGBT na Florydzie", "W dawnych założeniach to była centroprawica", "nagłówki różnych gazet" - sam nie umiesz mi wskazać gdzie w praktyce ten "skręt w lewo" w wykonaniu PO występuje. Ciągle gadasz o tym "co planują" i "co mówią w mediach" jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Podałeś dosłownie jeden przykład z polityki ekonomicznej - krótszy dzień pracy. I oczywiście co robisz? Cały swój wywód opierasz o nagłówki gazet XXDD Już widzę ten socjalizm w wykonaniu PO. 5 złotych na godzinę, eksmisje z mieszkań, likwidacja tysięcy miejsc pracy. Te same gęby co przed laty nie stały się nagle lewicowcami. A pomoc z unii? No nie, to jest minimum w obecnej polityce ekonomicznej, a nie skręt w lewo. Jeśli naprawdę jesteś magistrem, to słusznie polskie uczelnie są w dalekich ogonach światowych rankingów. Ale widzę, że jesteś tylko jednym z marnych kucy, którzy pukają od dołu w dno naszego życia publicznego.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

„Od liberała do socjaldemokraty W 2007 roku Platforma przyciągnęła do siebie wielu wyborców, którzy oczekiwali wolnościowych reform w dziedzinie gospodarki. W okresie funkcjonowania w opozycji partia akcentowała potrzebę liberalnych gospodarczo zmian. Ich wprowadzenie ugrupowanie postulowało zresztą od samego początku. Jako potwierdzenie niech posłuży fakt, że w wyborach parlamentarnych w 2001 roku z list PO do Sejmu wystartowali działacze konserwatywno-liberalnego UPR-u. Przed wyborami w 2007 roku Donald Tusk krytykował prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, za „umacnianie socjalizmu”: Walka z korupcją musi dotyczyć powodów, dla których jest korupcja. (…) Wie pan, kiedy daje się łapówki? Kiedy urzędnik i przepis uniemożliwia wykonanie jakiejkolwiek ludzkiej czynności. (…) Korupcja jest wtedy, gdy jest przerośnięte państwo, kiedy jest socjalizm, a pan ten socjalizm umacnia. Po objęciu władzy w Platformie nastąpił zwrot. Pomimo akcentowanego wcześniej ideału „państwa minimum” liczba urzędników rosła (tylko przez 6 lat w samej administracji rządowej zatrudnienie znalazło 30 tysięcy osób). Rosła także produkcja prawa. W 2008 roku weszło w życie niecałe 14 tysięcy stron nowych aktów prawnych, a w 2015 – ponad dwa razy więcej. Drogę od „liberała do socjaldemokraty” przeszedł sam Donald Tusk, o czym wspomniał w wywiadzie dla „Polityki” w 2013 roku („[…] im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą”). W innej wypowiedzi dodał: Przeszedłem długą drogę do dojrzałości. Zdążyłem się przekonać, że […] ludzie bez własnej winy nie mają niekiedy szans na przeżycie. Państwo musi takim ludziom pomagać. […] Co tu pomoże liberalizm w wydaniu szkoły chicagowskiej! Trzeba znaleźć pieniądze, nałożyć na kogoś podatek i płacić tym ludziom za to, że są ze swoim dzieckiem, że dają dobro większe niż PKB. I tylko w tym sensie człowiek staje się socjaldemokratą, ale nie ma to nic wspólnego z ideologią, tylko z wypełnianiem zwyczajnej ludzkiej powinności.”

Źródło:https://ideologia.pl/program-partii-platforma-obywatelska/

Jeszcze coś bezmózgowa parówo, masz do powiedzenia i będziesz mnie umysłowa amebo, obrażał. Nigdy nie głosowałem na Konfe i Korwina (Właśnie przez Cynizm Korwina) mimo że mam podobne poglądy. Tobie radzę przestać ćpać i wrócić do do podstawówki (nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a co dopiero wyciągać jakieś wnioski - pierwszy post z nowymi postulatami Tuska). Pewnie dalej pusty dzbanie, będzie przystawał przy swoim, mimo że nawet Tusk o swojej przemianie mówi.

ocenił(a) film na 2
kaiser_wilhelm

aborcja i LGBT to "filary polityki liberalnej gospodarczo"? Co? Donald Tusk w 2013 roku sam deklarował, że jest socjaldemokratą, a PO od 2015 roku to m.in.: 500+ (od pierwszego dziecka to ich sztandarowy pomysł), 13, 14 i 15 emerytura, dopłaty do węgla, wspólne głosowanie z PiSem nad podwyżkami wielu podatków. PO to nie jest żadna partia liberalna! Jedyny liberalizm jaki prezentują to ten światopoglądowy, objawiający się nadskakiwaniem LGBT i feministkom. W ich deklaracjach nie ma nic prawicowego, jak dla mnie to co najwyżej partia centrolewicowa w obecnej chwili.

ocenił(a) film na 1
kaiser_wilhelm

PSL - Społeczna gospodarka rynkowa W programie partia deklaruje poparcie dla modelu społecznej gospodarki rynkowej: Budowa dobrego państwa wymaga korekty dotychczasowej strategii jego rozwoju. Opowiadamy się za zapisanym w Konstytucji modelem społecznej gospodarki rynkowej. Obecna polityka rozwoju, oparta o anglosaski model liberalizmu, spowodowała dysproporcje, które nie tylko są nieakceptowalne społecznie, lecz także antyrozwojowe. Stanowi to także źródło bezrobocia oraz wielu patologii społecznych. Dalej zaznaczono, że „wolny rynek nie jest w stanie samodzielnie uregulować całego życia społeczno-gospodarczego”. PSL nie postuluje porzucenia wolnorynkowego modelu gospodarki, ale chce go „wspomagać” celowymi programami społecznymi.

Źródło:https://ideologia.pl/program-i-dzialania-partii-psl/


To jest kolejna partia Konserwo-Liberalna ?

ocenił(a) film na 1
Ush

Sami się marginalizujecie. Demokracja to rządy większości, nie mniejszości, a te statystyki potwierdzają tylko, że Polacy tacy głupi wcale nie są ;)

EMERSION

Byłby może dobry pomysł na film, gdyby nie była to komedia tylko sensacja, ale w tych realiach każdy wybór jest zły. Bardzo zły.

ocenił(a) film na 6
EMERSION

Przecież ten film wyśmiewa lewaków jeszcze bardziej niż tych faszystow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ush

te rownanie się do malzenstw, a nie zwiazkow xD zestawiasz ZWIAZEK do malzenstwa... czemu nie zwiazek do zwiazku.... glupie, plytkie i zarazem po nic.

Ush

Przede wszystkim jesteś półanalfabetą, a potem farmazonem. Dopiero na końcu lewicowym gamoniem.

ocenił(a) film na 6
kaiser_wilhelm

Najzabawniejsze, jak ten film boli Prawdziwych Polaków ;-)

gadd

chyba polaczków

kaiser_wilhelm

symetrystycznych fajnopolaków? Największymi fajnopolakami są akurat wszyscy obrońcy demokracji i wartości europejskich, czyli ludzie spolaryzowani antyrządowo. Nazywanie fajnopolaków symetrystami, to oksymoron.

dzikidon

Spolaryzowani antyrządowo, ale nie ideologicznie. To galarety społeczne niemające nic do zaproponowania - poza sugerowaniem, że obie strony muszą rozmawiać i się szanować.

kaiser_wilhelm

co to są fajnopolacy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones