Władysław Pasikowski

7,5
5 384 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

ludzie się zachwycają. Filmy owszem technicznie dobrze zrobione ale fabuła, scenariusz zrobione chyba dla gumbasów z siłowni. Zero wartości jakichkolwiek, mało realne jeszcze Kroll jest ok. Zauważcie jedną rzecz, że fabuła i scenariusz we wszystkich tych filmach jest ten sam. Podstarzały macho Linda poznaje kobietę, piękną i płytką materialistkę, która pójdzie z każdym kto wiecej zapłaci. Pasikowski musi mieć chyba jakiś kompleks albo strasznie zraniła go jakas kobieta. Sceny miłosne bez sensu, kobieta nie lubi seksu a on wali ją jak gumową lalkę, na końcu każda odchodzi do innego. Sorry, ale rzygać się chce. W każdym filmie niemiecko brzmiące imiona i nazwiska: Alex, Franc, Andre, Wolf, Kroll, i tak jakby w Polsce była gangsterka na wysokim poziomie a policjanci mają sprzęt i fury chyba z kosmosu, bo niestety realnie mamy tak,że większość jeździ służbowymi polonezami i rozlicza się z nabojów do zardzewiałych pukawek. Dla mnie film musi coś przedstawiać, dobrze opowiedzianą historię, wywoływać jakieś emocje nie jestem widzem, który tępo patrzy w ekran i cieszy się z płynacej litrami krwi. No, ale cóż Pasikowskiego mogę porównac do M.Wiśniewskiego, oboje robią kase na kiczu a ich twórczość jest marna, chociaż Wiśniewski dla mnie robi trochę większą sztukę, bo przynajmniej na eurowizji zajął siódme miejsce. Pozdro dla wielbicieli Linda i spółka

Nie będę się rozpisywał, ale zacytuje Pazure " jesteście po prostu głupie.. " a Linaa kobietę nie kupił za pieniądze, ale skrzynke Whisky.

użytkownik usunięty
Redgard

Ja również nie będę się rozpisywała, bo widać, że myślenie sprawia ci ból. Jeśli masz kompleksy to idź do psychologa. Takie tandetne scenariusze tylko facet może napisać i tylko inni durni jego pokroju będą mieli z tego radochę.

"Jakoś Ci nie ufam i jakoś Ci nie wierzę..."

Asiu posłuchaj , wyobraź sobie , że takiej mafii jaka dziłała w Polsce od razu po II wojnie ( czerwono-żydowskie UB i SB ) i działa do dzisiaj to w żadnym kraju nie ma i nie było. Co do niemiecko brzmiących imion w sumie nie razi to jakoś , po dwa faktyko Pasikowski miał chyba jakąś krzywdę związaną z kobietą bo i w Krollu i Psach i Psach II dał upsust swojej złości. Krwi to było mniej niż w przeciętnym Hollywoodzkim gównie . Oprócz tego PSY 1 jest bardzo ważnym filmem bo gdybyś była troszkę starsza to byś wiedziała o co w nim chodzi. I nie przyrównuj Pasikowskiego do tego cweluna Wiśniewskiego i chuj z tym , że zajął 7 miejsce na EUrowizji. Leciały tam same takie gówna , że idealnie się tam wpasował , ale widzę jaka jest twoja mentalność rodem z wiochy jeśli lubisz oglądać coś takiego jak Eurowizja nie masz żadnego zmysłu estetycznego , bardzo mi cię żal dziewczyno.

użytkownik usunięty
Jan_Baptysta

"Mentalność rodem z wiochy" (ha! ha!, ale się uśmiałam)Akurat tak się składa,że jestem trochę starsza i nieco inaczej oglądam filmy. Każdy film Pasikowskiego z osobna jest ok. Ja wyraziłam się o całej serii jego filmów: Kroll, Psy1, Psy2, Słodko-gorzki, Reich i chyba podałam solidne argumenty. Oglądając filmy wychwytuję szczegóły, wymagam aby twórca nie robił ze mnie idioty i tępaka. Już widzę jak małoletnie dziewczyny szaleją za "pięknym" Francem, który jest zwyczajnym ochlej-mordą na dodatek cynicznym i chamskim np. "17 lat, to ty stara dupa jesteś". Jeśli dla ciebie są to kultowe filmy to sorry, ale to raczej mi powinno być cię żal a nie na odwrót. Poza tym wielkie mi odkrycie, że Wiśniewski zajął 7 miejsce na Eurowizji, jak media na okrągło o tym trąbiły, ty jednak od razu stwierdziłeś, że jestem pasjonatką tego festiwalu. A z powodu jednego ważnego wątku, o którym wspomiałeś (Psy1)nie zmienię zdania o całości. Bo wszystkie te jego filmy to jakby jeden napisany scenariusz w kilku wersjach i każda z nich po pewnych poprawkach została nakręcona. Chyba nie zaprzeczysz, że fabuła (oprócz Krolla), charakter bohaterów, kobiety, przyjaciele, wszystko takie same. Nawet wygląd kobiet specyficzny wysokie, szczupłe, o urodzie nie bedę dyskutować,no i każda wyciągnięta gdzieś z rynsztoka a na końcu zostaje modelką.

Najbardziej boli prawda co ? Może jesteś taka jak te dziewczyny w filmach i to Cię oburza? Z całym szacunkiem bezproblemowo mógłbym Ci takie dziewuszki w polsce znaleźć, daleko się nie trzeba ruszać. Liceum, jeszcze gimnazja zrobili. Wystarczy popatrzeć na zachowanie niektórych dziewczyn i wszystko staje się jasne. Świat nie jest słodki i landrynkowy jak Ci się wydaje, jest słodko goszki. Każdy film pokazuje prawde, zarówno kobiety pokazane przez Pasikowskieg istnieją, a także kobiety ukazane przez Nency Mayer. Swoją drogą widać, ze słabo coś oglądałaś filmy bo w psach niemickie imiona i nazwisko nie są przypadkowo, w reichu też, ale ty nawet nie wiesz pewnie o co chodzi z reichem. Ją też będziesz szykanować tylko dlatego, że idealizuje życie i ludzi? A swoją mentalność ukazujesz przez to co piszesz, czyli o Wiśniewskim, które miejsce zajął, że startował w Eurowizji, widać lubisz bzdety, hałturę, bo normalny człowiek, olewa i jego, a już na pewno każdemy by zwisało jakie miejsce miał. Po za tym w ostatnim swoim poście pokazałaś, że jesteś dylentantką jeśli chodzi o znastwo filmów Pasikowskiego, bo fabuła jest w każdym dla Ciebie podobna (oprócz Krolla) Widać, że uparłaś się tylko na wątek z kobietami i to cię bezpodstawnie drażni, a żeby obronić się podajesz coraz bardzie infantylne powody. Wróc do magdy m. i złotopolskich

użytkownik usunięty
Redgard

Redgard i Maxflo już teraz wcale się nie dziwię, że uwielbiacie filmy Pasikowskiego. Jesteście chyba podobni do swoich bohaterów. W moim kręgu znajomych nie ma tego typu facetów a kobiet tymbardziej. Osobiście nie interesują mnie faceci typu Franz Mauer czyli podstarzały lovelas w dodatku chamski i nałogowy alkoholik. Może faktycznie kobiety nie potrafią zrozumieć sensu tego filmu, bo to nie tylko moja opinia. Kiedyś na babskiej imprezie omawialiśmy filmy Pasikowskiego i każda miała podobne spostrzeżenia do moich.Oczywiście, że na siłę w każdym filmie można znaleźć jakieś przesłanie.Może małe porównanie- poznajecie dziewczynę, która ma idealną figurę, piękne włosy, zadbane dłonie, ślicznie i gustownie ubraną, ale twarz brzydką i zepsute zęby. I niby ogólnie jest ok. a jednak ten szczegół przeszkadza a wręcz drażni. Tak samo twórczość Pasikowskiego. Ogólnie wszystko w porządku a jednak te waszym zdaniem "drobiazgi", drażnią.Nie przypuszczam też, aby w rzeczywistości A.Jaskółka i A.Werner miałby szanse zaistnieć w świecie mody.Oprócz wzrostu liczą się inne walory takie jak rysy twarzy, silny charakter, znajomość jakiegoś języka,jedynie Julia Rzepecka faktycznie jest wziętą modelką. W innym przypadku można co najwyżej skończyć płatny kurs modelek i "zaistnieć" w regionalnym banku twarzy. Poza tym, coś ty sie tak uparł na tego Wiśniewskiego? i próbujesz mi wmawiać, że jestem jego fanką. A co do Magdy M. to nie interesuje mnie w ogóle ten serial a na Złotopolskich mam alergię, szczególnie na początkową muzykę. O! jedną z niewielu rzeczy, która mi się w filmach Pasikowskiego podoba to właśnie muzyka. Uwielbiam twórczość Tomka Lipińskiego. Poza tym słucham Republiki, ONA, Faith no more, A.M.Jopek, Karramba, Nosowska, Bartosiewicz a więc jak widać mam bardzo zróżnicowany gust muzyczny. Do Wiśniewskiego, Dody i tej całej Gosi Andrzejewicz nie potrafię się przemóc i największą torturą byłoby dla mnie zamknięcie w pomieszczeniu i słuchanie ich wycia, szczególnie "rockowej" Dody.Pozdrawiam

Tomek Lipiński robił tylko dwa kawałki do Słodko Gorzki i końcową piosenkę do drugiej części Psów , a muzykę do filmów Pasikowskiego robił głównie Michał Lorenc , rozróżniaj coś takigo jak muzyka , a piosenki :P

użytkownik usunięty
Jan_Baptysta

A ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Czepiasz się drobiazgów. Ja nie napisałam,że Tomek Lipiński był twórcą całej muzyki. Ogólnie podoba mi się muzyka i piosenki w tych filmach, oraz cała twórczość Lipińskiego. Na siłę próbujecie ze mnie zrobić idiotkę, bo odważyłam się skrytykować filmy Pasika. Więc jeszcze raz piszę: każdy film z osobna jest do obejrzenia, ale dla mnie jest za dużo podobieństw, biorąc pod uwagę prawie wszystkie jego filmy, szczególnie Psy, Słodko-gorzki, Reich

CZytałam wszystkie wpisy w tym temacie i stwierdzam, że z Ciebie nie można zrobić idiotki, bo już nią jesteś. Jak chce się coś skrytykować to trzeba znaleźć mocne argumenty, a nie czepiać się tego, że kobiety w filmach Pasikowskiego są takie czy inne.

"Osobiście nie interesują mnie faceci typu Franz Mauer czyli podstarzały lovelas w dodatku chamski i nałogowy alkoholik. " jaki lovelas ???? kobieto kompletnie nie rozumiesz o co w tym chodzi . to nie był kolejny film typu tandetna polska podróbka amerykańskiego kina pieprzonej akcji. to jest cholernie prawdziwy film o tym jak było tutaj u nas. film bez ściemy, mozna by zamiast kurwa wstawić motyla noga ale tu chyba raczej ten SZCZEGół nie przejdzie

siarmen

aha i po co tyle gadki na temat kobiet, to nie filmy o miłosci.

Jan_Baptysta

Ty zyjesz jakas spiskowa teoria swiata stary

Jak kobieta wyjdzie z kuchni do komputera to ma za długi łańcuch...to jest właściwy komentarz...Wy kobiety tego nigdy nie zrozumieice...a kolega wyżej mądrze piszę cytując Pazure...

Maxflo

dobrze mówi!!!! dajcie mu wódki!!!!!!!!!! :D

Ghost_Love_Score

amen polać skurwielowi bo dobrze gada XD

Maxflo

Prosze bez takich tekstów, nie wszystkmie dziewczyny (kobiety) mają takie poglądy, ja uwielbiam wszystkie filmy pana Pasikowskiego, są bardzo ciekawe i dla mnie osobiściebrdzo ważne

Madzialena_M

przecież nikt nie mówi, ze wszystkie;] w poście wyżej zaznaczyłem że są takie i takie:) jak z każdym

Redgard

popieram! kobiety - proszę dokładniej czytać posty Redgarda! ;)

Już sądziłam, że tylko mi się coś przewidziało z tymi stałymi motywami i niemiecko brzmiącymi nazwiskami. Jak widać część braci się oburzyła, bo azaliż to jest "głęboki" reżyser. Może po prostu teraz głębszych nie mamy. Na pustyni byle kałuża jak ocean...szczególnie gdy jest się jakąś małą wszą...

Joanno K. cóż mogę ci powiedzieć?.Nie zrozumiesz fenomenu Psów ,bo jesteś kobietą.Te filmy pokazują w stu procentach męskie podejście do życia.Tak samo my nigdy w pełni nie zachwycimy się Przeminęło z wiatrem.Mamy inne mózgi i inaczej reagujemy.Nigdy nie zrozumiesz co dokładnie ma na myśli Linda mówiąc:"a kiedy świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia",albo zdanie Żmijewskiego:"reszta jest łatwa jak kobiety".

Iluvatar

moim zdaniem to jesteście lekko pierdalnięci, ale to już wasz problem. Asia, joasia czy jak ją tam zwał wyargumentowała wam dlaczego nie lubi twórczości pasikowskiego i eta wsio... a wy (wszyscy, bo nie tylko faceci, jakaś panna też sie wypowiedziała) na nią, że głupia, tempa i pewnie do tego jeszcze łatwa... i tego nie rozumiem - bo skoro dziewczyna (a moze kobieta, bo pisała coś o wieku swoim) potrafi podać logiczne (podkreslam) argumenty, a wy nie - to hm... cos tu jest nie tak... poradziłabym wam zastanowić się nad sobą, ale nie wiem czy sobie z tym poradzicie.
Ja pasikowskiego lubie, nawet bardzo, szczególnie za film "demony wojny wg. goi", ale potrafie zrozumieć, że nie kazdy jest w stanie znieść kurwy i pierdolenia, ktorych ilością epatują (dla nie rozumiejących : zadziwiają, szokują) bohaterowie. Bo może nie każdy ma to na codzien i wie, że są takie grupy ludzi (z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zawodowych ze szczególnym uwzględnieniem od ppor. wzwyż)? Bo może żyją ludzie, którzy grzecznie pracują w banku a ich żony, czy mężowie to wzory cnót obywatelskich?
I co w związku z tym? dla mnie jest ok, film to film, może się joannie nie podobać, a życie to życie. Każdy ma takie jakie wybrał i wykreował. Podsumowując - dajcie sobie na luz, nie wrzucajcie lasce ze jest łatwa, pusta etcera, bo skoro ma własne zdanie to znaczy, że nie jest.
A tak nawiasem, ciekawa jestem ilu z was (panowie) tak naprawdę jest facetem z jajami, pracuje w WP nie dla żołdu, tylko dla flagi Polski na ramieniu, pracuje w SP nie dla czerwonego samochodu, tylko z potrzeby pomocy innym ludziom, albo ilu pracuje w policji nie po to, zeby frustracje rozładowywać wpierdalając mandaty za niezapięte pasy, tylko żeby tym własnie grzecznym, ułożonym bankowcom żyło się bezpieczniej?
koncze, bo i tak mało który to zrozumie...

charli_baltimore

Racja głęboka...

Ja może akurat mam jakieś uprzedzenie do Pasikowskiego, ale to nie znaczy że jestem fanką "Przeminęło z wiatrem". Filmy tego pana po prostu mnie drażnią, a zaznaczam że oglądam z przyjemnością "męskie" kino: Francuski łącznik, Żyć i umrzeć w Los Angeles, Rocky, Gorączka... należą do moich ulubionych a świat widziany oczami faceta nie mierzi mnie wcale.

Pasikowski ma filmy "specyficzne" i podobnie jak asia to zdecydowanie nie moja działka. Jeśli miałabym wybrać sobie polskiego reżysera który robi filmy z powtarzalnymi motywami to wolę Kolskiego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones